Gariūnų verslo ir kultūros parko Koncertų salė kviečia į dar vieną renginį. Balandžio 11 d. 19.00 val. salėse pasirodys lietuvių klasikinės muzikos žvaigždės: baritonas Modestas Sedlevičius ir pianistas Gabrielius Alekna. Klausytojų laukia nuostabus dainų vakaras, kurio programoje: F.

Mendelssohn, R. Schumann, S. Rachmaninov ir kitų kompozitorių kūriniai.

Koncertas nemokamas, būtina išankstinė registracija el. paštu:

info@nmgeneration.com

Tarptautinio Beethoveno pianistų konkurso Vienoje laureatas Gabrielius Alekna yra skambinęs su Vienos radijo simfoniniu, Džulijardo, Adelphi universiteto ir “New Amsterdam” (visi trys Niujorke), Wartburgo (Ajovos valstija), Bilkento (Ankara, Turkija), Baltarusijos valstybiniu simfoniniais orkestrais, bei su visais pagrindiniais Lietuvos orkestrais.

Įžymiojo Danielio Barenboimo įvardintas “ypač talentingu pianistu ir muziku”, G. Alekna yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas, tarp kurių minėtini Hilton Hedo (JAV), Maria Canals (Ispanija), M. K.

Čiurlionio tarptautinis pianistų ir vargonininkų bei kt., apdovanotas Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija.

Pianistas mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. L. Drąsutienės kl.), nuo

1996 m. – Džulijardo mokykloje Niujorke (prof. J. Lowenthalio kl.). G.

Alekna – pirmasis iš lietuvių, į šią garsiąją mokyklą priimtas skiriant visą stipendiją, o 2006 m. jis tapo pirmuoju lietuviu, kuriam suteiktas Džulijardo mokyklos muzikos menų daktaro laipsnis.

Reikšminga Gabrieliaus Aleknos kūrybinės veiklos sritis – muzikos įrašai.

Naujausias jų – britų leidyklos “Toccata Classics” 2016 m. rugsėjį išleista jau antra G. Aleknos įrašyta V. Bacevičiaus solinės fortepijono muzikos plokštelė. Pirmojoje tos pačios leidyklos plokštelėje – bendradarbiaujant su penkiskart „Grammy“ apdovanota prodiusere Judith Sherman bei penkiskart šiam apdovanojimui nominuota pianiste Ursula Oppens įrašyti visi V. Bacevičiaus „Žodžiai“ („Toccata Classics“, 2011). O 2015 m. stambiausia pasaulyje klasikinės muzikos leidybos kompanija „Naxos“ išleido Vytauto Bacevičiaus kūrinių plokštelę kurioje pianistas atlieka šio kompozitoriaus 3-ią ir 4-ą koncertus su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir triskart Grammy apdovanojimui nominuotu dirigentu Christopheriu Lyndon-Gee. Tarp ankstesnių įrašų – Jeronimo Kačinsko pjesių ciklas „Atspindžiai“ („Toccata Classics“, 2013), G. Aleknos ir violončelininko Edvardo Armono romantinės muzikos kompaktinė plokštelė (Lietuvos radijas, 2008).

Pianistas surengė rečitalių Niujorko „Carnegie Hall Weill“, Nacionalinėje galerijoje Vašingtone, Jungtinių Tautų būstinėje Ženevoje, Vienos „Musikverein“, „Bösendorfer“ ir „Stadtsalon“ salėse, „Temppeliaukion“ bažnyčioje Helsinkyje, Lietuvos ir Minsko nacionalinių filharmonijų Didžiosiose salėse, Čikagos universitete, „Steinway“, „Yamaha“, „Deutsches Haus“ ir Adelphi universiteto rečitalių salėse Niujorke. Tarp festivalių

pasirodymų: „Liszt in Vredenburg“ Utrechte, Tanglvudo, Hamptonų ir Ridotto (JAV), Vilniaus, Pažaislio, „Sugrįžimų“, “Kristupo vasaros”, “Gaidos” ir Thomo Manno Lietuvoje. Tarp kitų nesenų pasirodymų: Beethoveno koncertai su „New Amsterdam Symphony Orchestra“ Niujorko „Symphony Space“ salėje ir Niujorko Šv. Petro bažnyčioje, M. K. Čiurlionio mirties šimtmečiui skirtas koncertų turas dešimtyje JAV ir Kanados miestų, renginiai Suomijoje, Izraelyje, Italijoje, Vokietijoje, Pietų Afrikoje ir kitur. Jo koncertų įrašus daugelyje Europos šalių transliavo „Euroclassic“, BBC ir „Österreich 1“ radijo stotys, WWFM ir WQXR Niujorke bei palydovinio radijo stotys.

Daugiau:

Žiūrėti biografiją lietuviškai / Biography in Lithuanian

Baritonas Modestas Sedlevičius yra vienas iš ryškiausių savo kartos Baltijos šalių dainininkų. Ir operos scenoje, ir kaip kamerinės muzikos atlikėjas, jis jau galėjo mėgautis sėkme. Tarp jo paskutinių apdovanojimų yra 2-is prizas Virgilijaus Noreikos dainavimo konkurse Vilniuje (Lietuva) ir 3-ioji vieta tarptautiniame Liūtų klubo dainavimo konkurse Immlinge (Vokietija), «Das Lied» Heidelberge (Vokietija), J. Brahmso konkurse Poertschache (Austrija), moderniosios muzikos konkurse Karlsruhe (Vokietija), bei konkurse «Vokietijos romantizmas dainose» Moerse (Vokietija).

Jaunasis baritonas pradėjo muzikos studijas Vilniaus muzikos ir teatro akademijoje, kur dainavimo mokėsi pas Deividą Staponkų. Nuo 2011 iki 2015, jis baigė bakalauro studijas muzikos ir teatro universitete Manheime pas prof. Rudolf Piernay, o nuo 2016 m. jis studijuoja magistrantūros studijų programą pas prof. Snežaną Stamenković. 2015 – 2016 metus tobulinosi Italijoje, kur iš teatro «La Scala» akademijos Milane laimėjo stipendiją.

Milano teatre atliko šiuos vaidmenis: Papageno («Užburtoji fleita vaikams», W.A. Mozart),  2-ojo Pameistrio  («Wozzeck», A. Berg) ir Tarno («I due Foscari», G. Verdi). Jis taip pat dalyvavo svarbiausiuose koncertuose Milane, Veronoje ir Maljorkoje. Tais pačiais metais jis debiutavo Dandini rolėje («La cenerentola», G. Rossini) Veronoje, bei Silvio ( «I Paglacci», R. Leoncavallo) Jesi. 2017-2018 metų sezoną Modestą Sedlevicių buvo galima išgirsti Vokietijoje ir užsienyje, įskaitant tokias operas kaip „Die tote Stadt“ W.E. Korngold „Reisopera“ Olandijoje, „La Boheme“ G. Puccini, „Der Freischüty“ C.M. Weber, „Orfeo ed Euridice“  C.W.

Gluck,  „Gut Immling“ festivalyje, „Die Katze Ivanka» M. Matesic, Baden-Baden festivalyje, «Il barbiere di Siviglia» G. Rossini,  „Müchener Kammeroper“ Miunchene, LNOBT Lietuvoje, bei koncertai Estijoje.