20160531

 

Smuiko virtuozo Nikitos Boriso-Glebsky ir pianisto Kasparo Uinsko duetas

Programa:

Francis Poulenc
Sonata smuikui ir fortepijonui

Sergey Prokofiev
Siuita iš Romeo and Juliet (ar. Lidia Baich/Matthias Fletzberger)

Richard Wagner
Albumblatt ‘In das Album Fürstin Metternich’ (ar. August Wilhelmj)

Edward Elgar
Sonata smuikui ir fortepijonui Op. 82

Smuiko žvaigždė Nikita Boriso-Glebsky ir pianistas Kasparas Uinskas pristatys vienintelį savo koncertą Lietuvoje – gegužės 31 d. 19 val. Gariūnų verslo parko koncertų salėje. Šis koncertas rengiamas atlikėjų pasirodymo garsiojoje Londono Wigmore Hall salėje išvakarėse ir bus unikali proga mūsų šalies klausytojams išgirsti šiuos du virtuozus vienoje scenoje.

Šis koncertas yra dovana Gariūnų verslo parko koncertų salės klausytojams ir bus nemokamas spėjusiems užsiregistruoti. Registracija vykdoma iki gegužės 28 d. el. paštu info@nmgeneration.com arba tel.: 858687631.

“Nikita Boriso-Glebsky išsiskiria iš kitų atlikėjų savo muzikinės minties gilumu, nepriekaištinga technika ir reta elegancijos, natūralumo ir bekompromisio pasirodymo kombinacija.” – rašo La Libre Belgique.

Smuikininkas Nikita Boriso-Glebsky – pasaulinio garso atlikėjas, savo virtuoziškumu sužavėjęs užsienio klausytojus ir kritikus. N. Boriso-Glebsky išsiskiria garso spalvų gausa, nepaprastu jautrumu ir muzikalumu. Jo talentas pripažintas svarbiausiuose konkursuose, tokiuose kaip: Tarptautiniuose J. Sibelijaus ir F. Kreislerio konkursuose, kur jis buvo apdovanotas pirmuoju prizu, P. I. Tchaikovskio konkurse, Karalienės Elžbietos konkurse, kuriuose tapo laureatu. 2013 m. smuikininkas laimėjo pagrindinį prizą „Monte Carlo Violin Masters“ konkurse, vykstančiame tik kas keturis metus ir išrenkančiame vienintelį laimėtoją. Prizą jam įteikė Monako kunigaikštystės Princas Albertas II.
N. Boriso-Glebsky pasirodo su pagrindiniais pasaulio orkestrais, įskaitant Vienos radijo simfoninį, Briuselio filharmonijos, Mariinskio simfoninį, NDR, Gothenburgo ir Pekino simfoninius, Helsinkio ir Maskvos filharmonijos, Londono kamerinį, Karališkąjį Valonijos Kamerinį orkestrą, Sinfonia Varsovia bei daugelį kitų.

Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas Kasparas Uinskas koncertuoja pasaulinio garso koncertų salėse, tokiose kaip Niujorko Carnegie Hall, Vašingtono J.F. Kennedy Center Millennium Stage, Londono Wigmore Hall, Berlyno filharmonijoje, Madrido Filharmonijoje, Briuselio BoZar bei eilėje kitų salių. Užsienio kritikai ir klausytojai žavisi K. Uinsko pasirodymais:
“…Didis pianistas ir muzikas…” Carnegie Hall.(New York Concert Review)
“…jo interpretacijos peržengia visus limitus…” Berlin Philharmonie. (Klassik in Berlin)
“…kvapą gniaužiantis jausmingumas, tai buvo absoliučiai magiška…” London Wigmore Hall. (Seen and Heard international)

Smuikininkas N. Boriso-Glebsky ir pianistas K. Uinskas prieš keletą metų debiutavo kaip duetas ir koncertavo ture Brazilijoje, Norvegijoje, Belgijoje.

https://www.youtube.com/watch?v=OOLkojdDHkg
https://www.youtube.com/watch?v=8NtBtJwzSU8