Lapkričio 30 d. 19.00 val. – koncertas dedikuotas lietuvių kompozitoriui Baliui Dvarionui. Jame du jaunieji virtuozai – lietuvių smuikininkė Justina Auškelytė ir italų pianistas Cesare Pezzi. Koncertas nemokamas, visi kviečiami registruoti el. paštu info@nmgeneration.com iki lapkričio 26 d.

Programa:

Balys Dvarionas
Pezzo elegiaco
Scherzino
Ellegia Canzonetta
Impromptu

Johannes Brahms
Sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 2 op. 100

Balys Dvarionas
Sonata-Baladė

Ludwig van Beethoven
Sonata smuikui ir fortepijonui Op. 30 Nr. 3

Koncerto metu atlikėjai atliks kūrinius iš savo neseniai išleistos kompaktinės plokštelės. Muzikinis albumas „Balio Dvariono kūriniai smuikui ir fortepijonui“ – tai pirmasis muzikinis albumas lietuvių muzikos istorijoje, kuriame surinkti ir įrašyti visi kompozitoriaus Balio Dvariono originalūs kūriniai smuikui ir fortepijonui. Šį albumą 2017 m. gegužės mėn. 12 d. išleido didžiausia pasaulyje klasikinės muzikos įrašų kompanija „Naxos Records“, šiai dienai išleidusi daugiau nei 9000 albumų. Kompanijos leidyba nuolat sulaukia pasaulinio pripažinimo bei nominacijų. Tai, kad albumą „Balio Dvariono kūriniai smuikui ir fortepijonui“ ėmėsi leisti muzikinių įrašų pasaulinė lyderė, rodo lietuvių muzikos pripažinimą ir atlikėjų aukšto meistriškumo įvertinimą. Albumo distribucija ir Lietuvos muzikinės kultūros sklaida bus vykdoma visose pasaulio šalyse, kuriose kompanija vykdo savo veiklą, taip pat virtualiose muzikinėse platformose.

Balys Dvarionas – ryškiausias Dvarionų giminės atstovas, kurio asmenyje susitelkė pianisto, pedagogo, dirigento ir kompozitoriaus talentai. Dėl visų šių savybių menininkas laikomas viena žymiausių lietuvių muzikos gyvenimo asmenybių. Jo kūryba žavi savo romantiniu stiliumi, yra pripildyta lietuvių liaudies dainų dvasios, kuri suteikia ypatingo savitumo jo muzikos stiliui.

Muzikinį albumą „Balio Dvariono kūriniai smuikui ir fortepijonui“ sudaro 15 originalių kompozitoriaus kūrinių, pusė jų įrašyti pirmąjį kartą. Projektas aktualus tuo, jog visi kompozitoriaus Balio Dvariono kūriniai smuikui ir fortepijonui dar niekada nebuvo išleisti viename albume ir pristatyti kaip užbaigtas rinkinys. Todėl šis projektas neabejotinai svarbus Lietuvos muzikos kultūros raidai. Įdomiausia ir originaliausia šio albumo savybe galima laikyti tai, kad atrastoje nepublikuotoje kompozitoriaus kūryboje nelauktai atsiskleidžia naujos Balio Dvariono kūrėjo savybės. 

Balio Dvariono kūrinius smuikui ir fortepijonui, skambančius albume, surinko ir įrašams paruošė kompozitoriaus sūnus prof. dr. Jurgis Dvarionas, o atliko smuikininkė Justina Auškelytė ir italų pianistas Cesare Pezzi. 

Justina Auškelytė – jaunosios kartos lietuvių smuikininkė. Justina yra apdovanota Lietuvos Respublikos prezidentų Valdo Adamkaus ir Dalios Grybauskaitės padėkomis už muzikinius nuopelnus Lietuvai. Šių metų gegužės mėnesį Justina debiutavo Vienos koncertų salėje Musikverein Wien. Nuo 2006-ųjų metų smuikininkė studijavo Pavel Berman klasėje Tarptautinėje meistriškumo akademijoje „Incontri col Maestro“ , o vėliau „Lorenzo Perosi“ muzikos akademijoje. Lygiagrečiai smuikininkė tęsė studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje profesoriaus Jurgio Dvariono klasėje ir 2011-aisiais metais čia įgijo bakalauro laipsnį. 2013-aisiais metais Justina tobulinosi Graco (Austrija) menų universitete, o vėliau Vienos muzikos ir menų
universitete žymaus profesoriaus Boris Kuschnir klasėje. 2016-aisiais smuikininkė įgijo muzikos magistro laipsnį prestižinėje Niujorko Džiulijardo mokykloje (The Juilliard School), studijuodama profesorių Stephen Clapp ir Laurie Smukler klasėse. 
(Daugiau informacijos apie smuikininkę www.auskelyte.com)

Cesare Pezzi – baigęs Florencijos „Cherubini“ konservatoriją, įgijo fortepijono
atlikėjo magistro laipsnį. Pianistas yra koncertavęs įvairiuose festivaliuose
Italijoje ir užsienyje, yra kviečiamas koncertuoti solo su Italijos simfoniniais ir
kameriniais orkestrais ir bendradarbiauti su žymiais šių dienų muzikantais. Jo
atliekamą fortepijoninę muziką transliuoja Italijos televizija, Vatikano bei
Lietuvos nacionaliniais radijas. Ypatingai svarbią vietą jo muzikinėje karjeroje
užima kamerinė muzika. Nuo 2006 metų jaunasis talentas koncertuoja su įvairias
kameriniais ansambliais, yra pelnęs prestižinį Vittorio Chiarappa apdovanojimą.
(Daugiau informacijos apie pianistą: www.cesarepezzi.com)