Kviečiame pasiklausyti visų Johanneso Brahmso sonatų smuikui ir fortepijonui kartu su smuikininku Dmitrij German ir pianiste Marija Mirovska. Koncertas: lapkričio 21 d. 19.00 val.

Renginys nemokamas, būtina išankstinė registracija el. paštu:

koncertai@gariunai.lt

Dmitrij German

Gnesinų Rusijos muzikos akademijos absolventas (profesoriai G. Zhislin ir H. Akhtyamova).

Kvarteto klasėje mokėsi pas Michailą Kopelmaną ir Valentiną Berlynskį – garsiojo valstybinio Borodino kvarteto dalyvius.

Yehudi Menuhin kvarteto konkurso laureatas (Londonas, Jungtinė Karalystė).

„Naujojo trio“ kamerinio ansamblio steigėjas ir dalyvis (kartu su pianistu Sergeju Glavatskiu ir violončelininku Olegu Bugajevu).

  1. German dažnai griežia ansambliuose su daugeliu muzikantų, tarp kurių ​​Rustamas Komachkovas (violončelė), Aleksandras Trostyanskis (smuikas), Yana Ivanilova (sopranas), Sergejus Poltavskis (altas), Marija Mirovska (fortepijonas), Marija Vlasova (akordeonas), Rodionas Zamuruevas (smuikas), Michailas Khokhlovas (kontrabosas), Fedor Stroganovas (vargonai).

Bendradarbiauja su Maskvos šiuolaikinės muzikos ansambliu (MASM).

Kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys Dmitrij gastroliavo Italijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Slovėnijoje, Suomijoje, Graikijoje, Olandijoje, Šveicarijoje.

Įrašyta 16 kompaktinių plokšteliu Rusijos, Amerikos ir Šveicarijos įrašų kompanijose.

Marija Mirovska

Marija Mirovska gimė Charkove (Ukraina). Vienuolikos metų pirmąjį kartą grojo su simfoniniu orkestru. 2000 m. Maskvoje su pagyrimu baigė Rusijos Gnesinų muzikos akademiją, 2002 m. šios Akademijos aspirantūrą baigė kaip koncertuojanti pianistė. Dalyvavo meistriškumo kursuose su prof.

W.Balnkenheimu, K.Steinegger, K.Hellwigu, D.Baškirovu ir kt.

Pirmą solinį koncertą grojo būdama 14 metų. Nuo 1998 metų bendradarbiavo su Maskvos Valstybine Akademine Filharmonija, grojo kaip soliste ir ansamblio dalyve Maskvos „Klassik-ansamblyje“(pučiamųjų instrumentų kvintetas su fortepijonu) ir kameriniameorkestre „Ekselente“ (vadovas – Rusijos liaudies artistas J. Nepalo).

Reguliariai rengia solinius ir

kamerinius koncertus Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Šveicarijos, Rusijos, Ispanijos miestuose.

1998 metais jos atliekami Mocarto ir Šopeno kūriniai įrašyti Berno radijuje (Šveicarija). Grojo scenoje kameriniuose ansamblyse kartu su daugeliu žymų muzikantų. Nuolat koncertuoja kaip solistė su įvairiais orkestrais. Bendradarbiavo su dirigentais V. Kucenko, D. Orlovu, Ukrainos liaudies artistu A. Gulianickiu, P. Baginskiu, J. Janko, A. Hurginu ir kitais. Ukrainos ir Šveicarijos radijo ir televizijos kanalai apie pianistę yra sukūrę laidų. Marija Mirovska nuolat dalyvauja daugelyje tarptautinių muzikinių festivalių. Pianistė bendradarbiauja su šiuolaikiniais kompozitoriais iš Lietuvos, Rusijos ir Ukrainos – atlieka jų naujus kūrinius. Nuo 2011 m. rugsėjo men. pianistė gyvena Vilniuje, nuo

2012 dirba Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje. Nuo 2011 metų grojant įvairiuose koncertuose užsėnyje, Marija atstovauja Lietuvą, budama Lietuvos muzikų sąjungos nare.